Як діє новий податок на доходи за депозитами?

15.08.2014

4 липня 2014 року Верховною Радою був прийнятий Закон № 1588-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо пасивних доходів». Даним Законом, в тому числі, вводиться в дію податок на доходи з депозитів та інших рахунків.

Згідно з даним законом, починаючи з 2-го серпня 2014 року процентні доходи вкладників*, незалежно від суми депозиту та отриманих по ньому відсотків, оподатковуються за ставкою 15%.

Експерти ПУМБ спільно з компанією «Бейкер Тіллі» продемонстрували, як буде діяти цей податок у вигляді інфографіки.

На даній інфографіці зображене співвідношення розміру податку та суми отриманого за депозитом доходу. Розрахунки зроблені на прикладі процентних ставок за депозитом «Прибутковий» з виплатою відсотків в кінці терміну 90 днів, який ПУМБ пропонує станом на 08.08.2014 р.


* — Не належать до бази оподаткування даним 15%-вим податком такі доходи, отримані у вигляді відсотків:

  • пп. 165.1.2. - доходи, отримані платником податку у вигляді процентів, нарахованих на цінні папери, емітовані центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику і на боргові зобов'язання НБУ;
  • пп. 165.1.41. — Доходи у вигляді відсотків на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат. Ознаки таких рахунків визначаються Національним банком України.